Tagasi avalehele

Elame muutuvas maailmas

Viimastel aastatel on Infortari majandustulemusi kõige enam mõjutanud koroonapandeemiast tingitud kriisiolukord ja reisimisele kehtestatud piirangud.

Samal ajal on COVID-19 pandeemia kontekstis ennast õigustanud investeeringud energeetikasektorisse, mida riiklike piirangute asemel on mõjutanud pigem ilmastik ja rohepöördest tulenevad regulatsioonid. Kuna suur osa Infortarile kuuluvast kinnisvarast on seotud turismi ning majutusega, kujunes 2021. aasta vaatamata riigi osalisele avamisele samuti keeruliseks. Teisalt avanes võimalus olemasolevate hoonete rekonstrueerimiseks ning valmistada ette uute hoonete projekteerimist ning ehitust.

Ehkki 2021. aastat jäävad iseloomustama mastaapsed tõrked kaupade tarneahelates ning endiselt on tajutav teatav ebakindlus tuleviku ees, on tänu suuremahulistele kriisimeetmetele, keskpankade intressipoliitikale ning vaktsineerimise toel saavutatud riikide avanemisele alanud kiire tõus kogu maailma majanduses.

Euroopa Liidu sisesed tootmismahud on tänaseks ületanud pandeemiaeelse taseme. Koduste majapidamiste tarbimise toel kasvas liidusisene SKP ligi 2 protsenti.

Eesti majanduse taastumine oli 2021. aastal ligi 9,5 protsenti, mis näitab, et kohalikud ettevõtted on viirusest põhjustatud kriisile hästi vastu pidanud ning valitsus on suutnud ühiskonda hoida suhteliselt avatuna. Hoogne majanduskasv ning energia järsk kallinemine on toonud endaga kaasa hindade tõusu ja Eesti majandust pärsib jätkuvalt tööjõupuudus.

Hoidkem kokku, meid ei ole palju!

Eve Pant
Juhatuse liige