Liigu sisu juurde
Tagasi avalehele

Äripäeva Aasta Ettevõtja on Ain Hanschmidt

Värske tiitli laureaat, Infortari üks asutajatest ja suuromanikest Ain Hanschmidt nimetas intervjuus Äripäevale lõppevat aastat kogu oma karjääri üheks põnevaimaks, vaat et aegade parimaks aastaks: “Infortar tegi aegade suurima kasumi – 270 miljonit eurot üheksa kuu jooksul. Ostsime ka Läti infrastruktuuriettevõtte Gaso ja läksime börsile. Kolm suurt asja. Nagu öeldakse – kübaratrikk!”

Äripäev meenutab, et Infortari omanduses Eesti Gaas ostis 120 miljoni euro eest Läti maagaasi jaotusvõrgu omaniku Gaso. Läti gaasivõrk on oma ligi 400 000 tarbijaga Eesti omast pea neli korda suurem. See oli Eesti ettevõtete viimaste aastate suurim investeering piiride taha. Tasub tähele panna, et iga kolmanda gaasimolekuli, mis müüakse Soome-Balti turul, toob siia piirkonda Eesti Gaas.

Lisaks võttis Infortar keerulisel ajal riski ning tuli detsembris edukalt börsile. Aktsiate esmaemissiooni märkisid investorid 1,3 kordselt täis. Kokku kaasas ettevõte 41,4 miljonit eurot. Infortari aktsiate esmasel avalikul pakkumisel osales kokku ligi 5500 jaeinvestorit Eestist ja kutselist investorit Euroopast.