Liigu sisu juurde
Tagasi avalehele

Eesti Gaas sõlmis lepingu Läti gaasivõrgu ostuks

Eesti Gaas sõlmis 120 miljoni euro suuruse lepingu Latvijas Gaze tütarfirma Gaso omandamiseks, kellele kuulub Läti maagaasi jaotusvõrk. Tehingu lõpuleviimiseks on vajalik Läti Konkurentsiameti nõusolek ning Läti valitsuse poolne luba Gaso kui strateegilise ettevõtja omandamiseks.

„Näeme gaasil tulevikku ning teame kuidas seda äri teha ja kasvatada. Loodame, et saame oma kogemusi gaasivõrgu haldajana jagada ning et omanikuvahetus aitab ettevõttel edasi areneda ja Läti gaasitarbijatele parimat teenust pakkuda,“ märkis Eesti Gaasi nõukogu esimees Ain Hanschmidt.

„Infortari toel on Eesti Gaas arenenud kohalikust gaasimüüjast piirkonna suurimaks erakapitalil energiafirmaks, umbes 70 protsenti meie müügimahtudest tuleb välisturgudelt. Läti gaasivõrgu omandamine on järjekordne pikk samm Eesti Gaasi kui Läänemere piirkonna energiafirma laienemisel – Läti gaasivõrk on Eesti omast ligi neli korda suurem, kokku ligi 400 000 tarbijaga. Sarnaselt muu Euroopaga näeme gaasil olulist rolli üleminekukütusena ja taastuvenergia toetajana. Gaasi kasutuse väljavaade julgustab meid ka gaasivõrku investeerima – oleme tänaseks lepingu sõlminud ja ootame Läti riigi poolset otsust,“ ütles Hanschmidt.