Liigu sisu juurde
Tagasi avalehele

Eesti Gaas võtab vastu 10 LNG laeva

Eesti Gaas on sõlminud LNG terminalidega kokkulepped käesoleva aasta sügiseni kokku kümne gaasilaeva toomiseks – kolm tarnet talvel Leedu Klaipeda sadamasse ning seitse kevadsuvel Soome Inkoo sadamasse.

„Gaas tuleb nüüd läänest ja laevadega. Eelmisel aastal hankisime viis laevatäit LNG-d, tänavu suurendame koguseid. Kuna Euroopa gaasi varustuskindluse olukord on hea, on hind langustrendis ja gaasi kasutus taas tõusmas. Mitmed meie ärikliendid, kes vahepeal alternatiivseid kütuseid kasutasid, on juba pöördumas gaasile tagasi,“ märkis Eesti Gaasi juhatuse esimees Margus Kaasik.

„Koostöö Soome-Balti piirkonna mõlema suure LNG terminali ja Läti gaasihoidlaga annab meile stabiilsuse. Saabuvad laevad tagavad klientidele tarnekindluse ja loodetavasti saabub ühes gaasiga ka oodatud hinnarahu,“ tähendas Kaasik.

Eelmisel aastal hankis Eesti Gaas oma klientidele viis suurt laevatäit gaasi laeva Klaipeda sadama kaudu. Mais jõudis Leedu Klaipeda terminali Ameerika Ühendriikidest gaasitanker Aristidis 1. juunis Ameerika Ühendriikidest Diamond Gas Crystal ja Norrast Arctic Princess, oktoobris Ameerika Ühendriikidest Isabella ning novembris Norrast Arctic Aurora.

Käesoleva aasta jaanuaris toimetas Equinori gaasitanker Isabella Leedu Klaipeda sadamasse aasta esimese laevatäie Ameerika Ühendriikide päritolu LNG-d. Märtsis toob Eesti Gaas Klaipedasse veel kaks ning kevadsuvel Inkoosse seitse gaasilaeva.