Liigu sisu juurde
Tagasi avalehele

Infortar investeeris põllumajandusse

Energeetika, laevanduse ja kinnisvara valdkonna kõrval siseneb Infortar esmakordselt põllumajanduse valdkonda omandades enamusosaluse Eesti ühes suuremas piimandusettevõttes Pärnumaal Halingal.  

„Eesti laiuskraadil tasub piima toota ja Eesti piimafarmid on piirkondlikult konkurentsivõimelised. Halinga oma kolme farmi ja enam kui 3700 hektari haritava maaga on neist üks suurim ja kaasaegsem,“ märkis Infortari tegevjuht Martti Talgre.

„Investeeringud põllumajandusse sobituvad Infortari portfelli – tegemist on kapitaliintensiivse ja kõrgete sisenemisbarjääridega valdkonnaga. Meil huvi investeerida ja plaane jagub, kuid antud tehingut ja plaane saame täpsemalt kommenteerida peale Konkurentsiameti kooskõlastusi ja tehingu jõustumist,“ tähendas Talgre. 

Halinga juhataja Raul Peetsoni sõnul elame me paigas, kus aegade algusest peale on suudetud end ise ära toita. „Tänane piimatootmine ja maaharimine tugineb kõigi nende kogemustele, kes seda on teinud enne meid. Ja see kogemus räägib meile, et kõige suurem väärtus, mida peab toitu tootes hoidma on meie maa. See teadmine ja sellest kinnipidamine on lubanud meie Halinga piimatootmisel tõusta Euroopa tippu ja majandada nii, et suudame toota nii enda toiduks ja jääb üle ka teistele,“ märkis Peetson. 

„Usume Halingas, et suurtootmine ei ole ainult piimatonnid vaid maksimaalne keskkonnahoid ning meie päevakangelaste – lehmade heaolu ning meie inimeste rahulolu ja kindlustunne tuleviku osas. Areng farminduses ei lõppe kunagi ja nii ka meie näeme, et siit tuleb minna edasi. Edasi puhtama keskkonna poole, edasi veelgi targema ja loodussäästlikuma tootmismudeli poole. Edasi veelgi kõrgemate tippude poole Euroopas – maailmas. Ja seda nii, et meil on tulevikule edasi anda peale tarkuse ka puhas ja parem keskkond. Et püsiks tootmine, aga eelkõige püsiks ja areneks elu maal,“ lausus Peetson.

Infortari tütarühing sõlmis investeerimislepingu ja osanike lepingu eesmärgiga omandada 51% suurune osalus OÜ-s Halinga. Tehingu lõpuleviimise eeldusena näevad lepingud ette vajalike kooskõlastuste saamist Konkurentsiametilt ja täiendavate toimingute läbiviimist. Muuhulgas sõltub tehingu lõplik hind veel täpsustamist vajavatest parameetritest ning selgub tehingu lõpuleviimise kuupäeval.

Halinga OÜ on Eesti üks suurim piimatootja ja piirkonna oluline tööandja, kus töötab üle 70 inimese. Halinga lüpsikarja ja noorloomade arv ulatub üle 3000 ning haritava maa suurus 3700 hektarini. Pärast tehingu jõustumist jätkab OÜ Halinga senist tegevust Infortari kontserni liikmena.