Liigu sisu juurde
Tagasi avalehele

Infortar plaanib börsile jõuda

Enam kui miljardi euro suuruse varade mahuga Eesti suurim investeerimisettevõtte, energeetikas, laevanduses ja kinnisvaras tegutsev Eesti Gaasi ja Tallinki suuromaniku Infortari lähituleviku eesmärk on jõuda börsile.

„Infortar on kasvanud niivõrd suureks, et järgmine loogiline samm on olla börsil ja avalik. Investorbaasi laiendamine ja börsiga liitumine annab meile võimaluse veel kiiremini rahvusvaheliselt kasvada, varade väärtust kasvatada ja täiendavaid rahastamisvõimalusi leida,“ märkis Infortari juhatuse esimees Ain Hanschmidt.

„Meie investeeringute portfell on mitmekesine ja piiriülene, lõviosa kontserni tuludest tuleb välisturgudelt. Infortari osalusega energeetika, laevanduse ja kinnisvara ettevõtted on end kriisides tõestanud ja omavad suurt kasvupotentsiaali - kavatseme investeerimist energeetika ja kinnisvara projektidesse jätkata, Tallinkil on omad otsustusprotsessid ja sellest lähtuvalt ka meist sõltumatu investeerimisplaan,“ lausus Hanschmidt.

„Siht börsile jõudmiseks on võetud, nõustajad valitud ja esmased ettevalmistused tehtud, kuid täpsem ajaraam sõltub ka meie ümber toimuvast - maa kumeruse taha ju keegi näe. Oleme ise investorid ja soovime investorile pakkuda unikaalset väärtusaktsiat, see on dividendikindlust, reaalset edu ja vara, seejuures mitte ainult tulevikus vaid ka tänases vaates,“ sõnas Hanschmidt.