Liigu sisu juurde
Tagasi avalehele
Infortari aktsiad on börsil kaubeldavad.

Infortari aktsiad on tänasest börsil kaubeldavad

Nasdaq teatab, et täna algas Balti börside põhinimekirjas kauplemine Eesti suurima investeeringute valdusettevõtte Infortar aktsiatega (kauplemistähis: INF1T). Ametlikult on aktsiad noteeritud Nasdaq Tallinna börsil.

Infortari aktsiate kauplemisele võtmine on jätk ettevõtte poolt läbi viidud aktsiate esmasele avalikule pakkumisele (IPO), mille käigus kaasati Eesti investoritelt 35,36 miljonit eurot. Aktsiaid märkis kokku 5517 investorit ja pakkumine märgiti 1,3-kordselt üle.

„Olen seda mitu korda öelnud ja ütlen seda veel: avalikuks ettevõtteks saamine nõuab julgust. Börsile pürgiv ettevõte ei pea ootama ideaalsete turutingimuste saabumist, vaid vajab selget ambitsiooni ja vankumatut usku oma loosse. Sellest lähtuvalt on mul eriti hea meel näha, et Infortar – üks Eesti suuremaid ettevõtteid ja nüüd turuväärtuselt Tallinna börsil TOP3 hulka kuuluv ettevõte – viis läbi eduka IPO ja on tänasest avalik ettevõte. Infortar on esimene Balti börsil noteeritud investeerimisettevõte, andes seeläbi investoritele lisavõimaluse oma portfelli mitmekesistamiseks,“ ütles Nasdaq Tallinna börsi juht Kaarel Ots.

„Börsile minek annab hoogu meie rahvusvahelisele laienemisele ja aitab kaasata täiendavat kapitali. Infortar on ainüksi IPO korraldamisest võitnud – meie ettevõtte kvaliteet on jõudnud järgmisele tasemele ja tuntus kasvanud. Infortar on kasvule keskendunud ettevõte – otsime uusi investeerimisvõimalusi ja soovime investorite vara väärtust suurendada,“ ütles Infortari juhatuse esimees Ain Hanschmidt.