Liigu sisu juurde
Tagasi avalehele
Margus Kaasik - Eesti Gaasi juhatuse esimees.

Maagaasi hind langeb lisaks veebruarile ka märtsis

Balti-Soome piirkonna suurim erakapitalil energiafirma Eesti Gaas langetab veebruaris kodukliendi paindliku paketi hinda võrreldes jaanuariga kakskümmend ning märtsis veel täiendavalt seitse protsenti – uus hind on märtsis 0,46 eurot/m³ koos käibemaksuga.   

„Maagaasi hind on keset talve langenud suvisele tasemele, külmadest ilmadest hoolimata on gaasi hind aasta alguses poole väiksemaks sulanud,“ lausus Eesti Gaasi juhatuse esimees Margus Kaasik. 

„Kui eelmisel küttehooajal vedas energiahindu üles gaas, siis nüüd on rollid vahetunud ja keskseks teemaks kujunenud elektrienergia tarnekindlus ja hind. Gaas on aidanud sel talvel meie energianõudlust katta ja pakase üle elada, maagaasi panuseta poleks see olnud võimalik,“ tähendas Kaasik.   

Maagaas tuuakse valdavalt Ameerika Ühendriikidest ja Norrast veeldatud kujul ehk LNG-na Soome Inkoo ja Leedu Klaipeda terminalidesse. Eesti Gaas tõi möödunud aastal piirkonda 18 laevatäit LNG-d. Üks laevatäis gaasi moodustab umbes neljandiku Eesti aastasest gaasitarbimisest.  

Viiel turul – Soomes, Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas – tegutsev Eesti Gaas kasvas möödunud aastal Soome ja Balti piirkonna suurimaks erakapitalil energiafirmaks. Eesti Gaas pakub klientidele maagaasi nii torugaasi, surumaagaasi (CNG) kui veeldatud maagaasi (LNG) kujul ning haldab Eesti ja Läti suurimat gaasivõrku. Ettevõte tegeleb aktiivselt rahvusvahelise energiakaubandusega ning arendab taastuvenergiaportfelli päikeseenergia ja rohegaasi (biometaani) tootmise ja müügi näol. Välisturgudel kannab Eesti Gaas nime Elenger.