Liigu sisu juurde
Tagasi avalehele

Pärnu silla ehitavad INF Infra ja EG Ehitus

Pärnu linnavalitsus sõlmis Pärnu uue silla rajamiseks 26,7 miljoni euro suuruse projekteerimis- ja ehituslepingu riigihanke võitnud Infortari gruppi kuuluvate inseneri- ja ehitusettevõtetega INF Infra OÜ ja AS EG Ehitus.

„Täna on ajalooline hetk. Aastakümneid on räägitud uue silla ehitamisest üle Pärnu jõe ja viimased viis aastat oleme intensiivselt tegelenud mitmetele probleemidele – silla asukoha valik, detailplaneering, ehitushanked, silla rahastus – lahenduste leidmisega,“ märkis Pärnu linnapea Romek Kosenkranius.

„Mõistame uue silla olulisust ja anname maksimaalse panuse projekti õnnestumiseks. Infortar on laevanduse ja energeetika kõrval tõusnud üheks suurimaks kinnisvara ja maavarade ning kõige kiiremini kasvavaks inseneriehitusettevõteks, oleme kokku pannud väga kogenud meeskonna sildade ja infrastruktuuri objektide rajamiseks,“ lausus Infortari juhatuse esimees Ain Hanschmidt.

„Kasutame uudseid lahendusi ja tehnoloogiaid, mis võimaldavad Pärnu inimestel ja linnal hoida oluliselt kokku aega ja raha ning saada kokkuvõttes sild varem ja taskukohasema hinnaga valmis. Uudne ehitustehnoloogia aitab vähendada ehituse maksumust, valmimisaega ja keskkonnamõju,“ ütles INF Infra OÜ juhatuse liige Robert Sinikas.

INF Infra sai hankel maksimumpunktid: nende pakkumine oli kõige odavam ja ehitusaeg kõige kiirem. INF Infra poolt pakutud hind oli koos käibemaksuga 26 666 665 eurot ja ehitusaeg 22 kuud.

Pärnu uuest sillast saab Eesti pikima, 140 meetri suuruse sildeavaga sild ning ühtlasi Baltikumi ja Soome pikim võrkkaarsild. Silla autorid on Stricto Projekt OÜ insenerid Andreas Papp ja Dmitri Gorbatjuk.