Tallinna Loomaaias sai valmis Infortari tütarettevõtete EG Ehituse ja INF Ehituse poolt rajatud Tiigriorg, kus 2,5 hektari suurusel maa-alal paikneb looduslik suurte puude ja veesilmadega keskkond ning uudsete õhus kulgevate käigutunnelitega ekspositsioon.
“Tiigrioru valmimist on loomaaia külastajad oodanud juba pikka aega. Nüüd oleme jõudnud ehitusega lõpusirgele ning valminud on esimene väliekspositsioon, milles on omavahel tervikuks seotud loomadele loodud parimad heaolu tingimused ning võimalikult looduslik elukeskkond. Tiigriorgust on kujundatud külastajatele positiivseid emotsioone esilekutsuv piirkond, kus õppida tundma amuuri tiigrit, kui ohustatud liiki ning veeta meeldivalt aega pere seltsis. Nagu kogu loomaaedki, on Tiigriorg pidevas arengus, et muutuda nii loomadele kui ka külastajatele veelgi paremaks,” tundis loomaaia direktor Kaupo Heinma vastvalminud objektist rõõmu.
Tiigreid on uues keskkonnas lootust nägema hakata alates juuli keskpaigast. Pärast pikki reise Euroopa loomaaedades naases juuni alguses koju armastatud amuuri tiiger Pootsman koos oma kaaslase Danutaga. Eelmisel nädalal saabus Tallink Megastari pardal Helsingi Korkeasaari loomaaiast 2022. aastal sündinud emane amuuri tiiger Ohana. Ohana partneriks on oodata Šotimaalt Highland Wildlife Park`ist kolmeaastast isast amuuri tiigrit Aleksanderit.
Tiigriorus saavad uue elupaiga mitmed teisedki Kaug-Ida loomaliigid: amuuri leopard, punahunt, õnnekurg, must-toonekurg, habekakk ja händkakk. Kõik liigid asuvad elama oma loodusliku elupaigaga sarnases keskkonnas. Praegu elab looduses umbes 500 amuuri tiigrit.