Eesti üks suuremaid investeerimisettevõtteid

Liivalaia 9 büroohoone nurgakivitseremoonia

Teisipäeval, 23. augustil pandi Liivalaia tänavas nurgakivi uuele büroohoonele, üheksakorruseline ärimaja valmib Tallinna ühel tuiksoonel juba järgmise aasta kevadel. 

„Toome oma investeeringud ehk tütarettevõtted linna pealt ühte majja kokku, ühtlasi kasvatame sellega oluliselt oma kinnisvaraportfelli ja varade väärtust, lisaks saab linn juurde kena hoone. Kinnisvara on laevanduse ja energeetika kõrval meile kolmas oluline valdkond, milles lähiaastatel olulist kasvu näeme, sel nädalal on see meie jaoks juba teine nurgakivi – esmaspäeval alustasime Hiiu terviselinnaku teise etapiga,“  märkis Infortari juhatuse esimees Ain Hanschmidt.

Ehituse peatöötja Inf Ehituse juhatuse liige Ahto Aruväli lausus, et tänases äraarvamatus olukorras on õnnestumise eeldus usalduse ja toetuse olemasolu tellija, arhitekti ja ehitaja vahel. „Antud juhul on tegemist veel nõudliku objektiga ja ehitajale paraja väljakutsega eelkõige keeruka asukoha ja krundi väiksuse tõttu – kõik see eeldab head planeerimist, professionaalset tiimi ning suutlikkust olla vajadusel ka paindlik,“ tähendas Aruväli. 

Büroohoone arhitekti, Allianss Arhitektide juhatuse esimehe Indrek Tiigi sõnul tuleb kõrghoone minimalistliku vormikeelega ning sellest avanevad head vaated ringiratast kogu Tallinnale. „Hoone on lahendatud head töökeskkonda prioriteediks seades – tööruumid on loodud eeskujuliku loomuliku valguse ligipääsuga ja panoraamvaadetega. Suure muutuse nägime ette Süda tänava lahenduses, kus rajame hoone esise lõigu puiesteena,“ ütles Tiigi.

Tallinna ühel tuiksoonel, Liivalaia 9 asuv üheksakorruselise hoone suletud brutopind ulatub 7500m2. Hoone tuleb energiatõhus ja saab olema varustatud kaasaegse ning tervisliku sisekliima süsteemidega. Fassaad kaetakse anodeeritud alumiiniumiga ning täiendavat päikesevarjestust pakkuvate perforeeritud alumiiniumlamellidega. Hoones hakkab paiknema jalgrataste hoidla soodustamaks tervislikke liikumisviise ja süsinikuneutraalset transporti.

 

Kivimäe tervisekeskus sai nurgakivi

Esmaspäeval, 22. augustil pandi pidulikult nurgakivi Kivimäe tervisekeskuse hoonele, kus juba järgmise aasta algusest hakkavad tegutsema Kivimäe Perearstikeskus, Haldja Hambaravi ja Vilde Apteek.

Infortari juhatuse esimehe Ain Hanschmidti sõnul vajab tipphaiglate kõrval ka esmatasandi meditsiin arendamist, senisest paremaid töötingimusi ja keskkonda.

„Kui Infortarile tähendab see sammu edasi Hiiu terviselinnaku arendamisel ja Kivimäe perearstikeskusele kasvamist tervisekeskuseks, siis laiemalt näitab see esmaabiteenuste koondumist kaasaegsetesse tervisekeskustesse,“ märkis Hanschmidt.

Kivimäe Perearstikeskuse juhataja Lembi Põlderi sõnul on neil äärmiselt hea meel, et  tänu koostööle Infortariga on Kivimäe perearstikeskusel võimalus laieneda ja pakkuda oma patsientidele veelgi paremat perearstiabi kui varem.

„Täname Nõmme linnaosa toetava suhtumise eest ja kõiki Nõmme elanikke, kelle tervisemuredele oleme saanud lahendust leida. Loodame, et uued ruumid ja laienev keskus annab võimaluse ka meie meeskonda laiendada ning läbi selle kasvab ka patsientide rahulolu ning paraneb kodulähedase perearstiabi kättesaadavus,“ lausus Põlder.

Kivimäe tervisekeskus asub Nõmme ja Kivimäe piiril miljööväärtuslikus Sanatooriumi pargis aadressil Põllu 63. Järgmise aasta alguses valmiva hoone arhitekt on Indrek Suigusaar arhitektuuribüroost Pluss ja ehituse peatöövõtja Infortari ettevõtete gruppi kuuluv INF Ehitus. Kivimäe tervisekeskus on Hiiu terviselinnaku teine hoone, esimene valmis 2016. aastal.