Tagasi avalehele

Tere tulemast!

Aktsiaselts Infortar on Eesti suurim investeerimisettevõte, mille kolm peamist tegevusvaldkonda on energeetika, laevandus ja kinnisvara.

25 aastat tagasi asutasime aktsiaseltsi Infortar, et osta välja Tallink ning teha selle edasiseks kasvuks piisav kapitalisüst. 2004 tegime esimesed investeeringud kinnisvarasse, 2016 sisenesime energeetikasse. Tänaseks tegutseb varade kogumahu poolest Eesti suurim investeerimisettevõte viies riigis ja peakontor asub endiselt Eestis. 

Rohelisest mõtlemisest ja ringmajandusest on saanud reaalne ärivõimalus ja konkurentsieelis. On tähtis, et riigi rohemajanduse seisukohad oleksid kindlad ja ajas muutumatud, sest see loob kindlustunde ka investorile. Oleme pidanud viimasel ajal energiast rääkides õppima hääldama kohanimesid Olkiluoto, Inkoo ja Inčukalns. Paraku asuvadki kujundlikult väljendades meie tuumajaam ja gaasikraan Soomes, gaasielektrijaamad Lätis ja Leedus ning suuremad tuulepargid vastavalt Leedus ja Soomes. Nii juhivad meie juhitavaid ja juhtimatuid voimsusi naabrid. Eestis oleks hädasti vaja tootmisvõimsusi juurde luua, sellest sõltuvad meie varustuskindlus, tööstuse konkurentsivõime, heaolu ja sõna otseses mõttes iseseisvus. Energia on oluline võtmesona nii lühikeses kui ka pikas perspektiivis, järjest rohkem kõneletakse uutest võimalustest selle tootmiseks ja salvestamiseks.

Kui erinevalt eelnevatest kriisidest on pangandus ja kinnisvara vähem kannatada saanud, siis töötleva tööstuse ees seisavad tõsised väljakutsed toorme, energia ja transpordi kallinemise näol, millele lisanduvad tarneprobleemid, superinflatsioon, palgasurve ning tasakaalustamata rohepööre. Kui teeme riigisiseselt õigeid otsuseid, looksime oma tööstustele konkurentsieelise ja riigile täiendava julgeolekugarantii ning ühtlasi kindlustaksime töö ja sissetuleku inimestele üle kogu Eesti. Mitmed kriisid on õpetanud, et strateegiliselt on oluline toota riigisiseselt paljusid artikleid, kasvõi toitu. Kui saame iseseisvalt hakkama, kasvab austus partnerite silmis ja meid hakatakse üha enam globaalsemate otsuste tegemise juurde usaldama.

Ehitades üles hästi toimivaid ja turul olulist positsiooni omavaid ettevõtteid, oleme seadnud endale eesmärgiks saavutada stabiilne ja keskmisest kiirem investeeringute väärtuse kasv ning mitmekülgne ja tugeva varabaasi ja rahavooga portfell. Viimased kolm aastat on toonud kaasa suuri muutusi meid ümbritsevas keskkonnas. See on vaid kinnistanud sügavat veendumust, et ettevõte peab olema valmis kiiresti kohanema ja pöörama väljakutseid võimalusteks. Infortari gruppi kuuluvate ettevotete kõige väärtuslikum ressurss on ühine väärtusloome ning mis kõige tähtsam: suurte kogemustega ja vastutustundlik meeskond, kes päev päeva järel panustab meie edasisse arengusse.

Ain Hanschmidt
Juhatuse esimees